| Internal Part Number | EIS-H000X034H1C | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Cables, Wires - Management | |
| Family | Labels, Labeling | |
| Series | PanTher™, P1™ | |
| Packaging | Cassette | |
| Label Type | Heat Shrinkable, Continuous | |
| Label Size | 0.34" x 8.0' (8.7mm x 2.4m) | |
| Color | White | |
| Material | Polyolefin | |
| For Use With/Related Products | Panduit LS8E and LS8EQ (Hand-Held) | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 135°C | |