Panduit H050X044H1T
H050X044H1T picture photo
Mfg. Part Number
H050X044H1T
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
HEATSHRINK THERMTRANS
Datasheet Download
H050X044H1T.pdf
Availability of H050X044H1T
QUANTITY
H050X044H1T Order Process
Ship out your order
Specifications of H050X044H1T
Internal Part NumberEIS-H050X044H1T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilyLabels, Labeling
Series-
Packaging2000 per Roll
Label TypeHeat Shrinkable
Label Size0.50" x 0.44" (12.7mm x 11.2mm)
ColorWhite
MaterialPolyolefin
For Use With/Related ProductsThermal Transfer Printer
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H050X044H1T
Related LinksH050X, H050X044H1T Datasheet, Panduit Distributor
H050X044H1T Details Description
Related parts for H050X044H1T
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FAN datasheet.pdf
CABLE ASSY BOWDEN datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP SLW/OFF/FAST datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS 5.08MM datasheet.pdf
IC THERMOSTAT PRESET SOT23-5 datasheet.pdf
CONN SMA JACK 50OHM EDGE MNT datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS BOX MNT SKT datasheet.pdf