Panduit H100X044H1C
H100X044H1C picture photo
Mfg. Part Number
H100X044H1C
Brief Description
HEATSHRINK 1/4" POLY THERM LABEL
Datasheet Download
H100X044H1C.pdf
Availability of H100X044H1C
QUANTITY
H100X044H1C Order Process
Ship out your order
Specifications of H100X044H1C
Internal Part NumberEIS-H100X044H1C
FamilyLabels, Labeling
SeriesPanTher™, P1™
Packaging100 per Cassette
Label TypeHeat Shrinkable, Die-Cut
Label Size1.00" x 0.44" (25.4mm x 11.2mm)
ColorWhite
MaterialPolyolefin
For Use With/Related ProductsPanduit LS8E and LS8EQ (Hand-Held)
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H100X044H1C
Related LinksH100X, H100X044H1C Datasheet, Panduit Distributor
H100X044H1C Details Description
Related parts for H100X044H1C
CAP ALUM 0.1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 133MHZ 357BGA datasheet.pdf
CAP CER 33PF 630V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN MALE M12 3POS STR 2M CABLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
4/15V OUPUT SER IMX35 DC/DC CONV datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CARD GUIDE PRESS-IN BLACK 7.0" datasheet.pdf