Hirose Electric Co Ltd H2AAG-10105-L4
H2AAG-10105-L4 picture photo
Mfg. Part Number
H2AAG-10105-L4
Manufacturer
Product Category
Jumper Wires, Pre-Crimped
Brief Description
JUMPER-H1503TR/A2015L/H1503TR 5"
Datasheet Download
H2AAG-10105-L4.pdf
Availability of H2AAG-10105-L4
QUANTITY
H2AAG-10105-L4 Order Process
Ship out your order
Specifications of H2AAG-10105-L4
Internal Part NumberEIS-H2AAG-10105-L4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductDF3 Series
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyJumper Wires, Pre-Crimped
SeriesDF3
Contact EndPin to Pin
Length5.0" (127.0mm)
Wire Gauge24 AWG
Contact FinishGold
ColorBlue
Contact Finish Thickness-
Number of Rows1
Number of Conductors1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H2AAG-10105-L4
Related LinksH2AAG-1, H2AAG-10105-L4 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H2AAG-10105-L4 Details Description
Related parts for H2AAG-10105-L4
IC INTERFACE SMART CARD 20TSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 9-18VIN 15VOUT datasheet.pdf
RES SMD 48.7 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 82MA 10.5 OHM datasheet.pdf
FUSE CLIP CART 15A CHASS MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES 523K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 18POS datasheet.pdf
IC REG LDO NEG AD 1.5A datasheet.pdf