Hirose Electric Co Ltd H2AAG-10110-N4
H2AAG-10110-N4 picture photo
Mfg. Part Number
H2AAG-10110-N4
Brief Description
JUMPER-H1503TR/A2015N/H1503TR10"
Datasheet Download
H2AAG-10110-N4.pdf
Availability of H2AAG-10110-N4
QUANTITY
H2AAG-10110-N4 Order Process
Ship out your order
Specifications of H2AAG-10110-N4
Internal Part NumberEIS-H2AAG-10110-N4
Contact EndPin to Pin
Length10.0" (254.0mm)
Wire Gauge24 AWG
Contact FinishGold
ColorBrown
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H2AAG-10110-N4
Related LinksH2AAG-1, H2AAG-10110-N4 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H2AAG-10110-N4 Details Description
Related parts for H2AAG-10110-N4
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 12V datasheet.pdf
IC DAC NANO 12BIT QUAD 10-LFCSP datasheet.pdf
BOARD EVAL BASED ON STBB1XX datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 16V 470 OHM 70C datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 28-86V 700MA datasheet.pdf
HYDRL DIES NYLA KRIMP 2/0AWG datasheet.pdf
RES 47 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
RES SMD 18.9K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf