Hirose Electric Co Ltd H2AAG-10110-R6
H2AAG-10110-R6 picture photo
Mfg. Part Number
H2AAG-10110-R6
Brief Description
JUMPER-H1503TR/A3049R/H1503TR10"
Datasheet Download
H2AAG-10110-R6.pdf
Availability of H2AAG-10110-R6
QUANTITY
H2AAG-10110-R6 Order Process
Ship out your order
Specifications of H2AAG-10110-R6
Internal Part NumberEIS-H2AAG-10110-R6
Contact EndPin to Pin
Length10.0" (254.0mm)
Wire Gauge26 AWG
Contact FinishGold
ColorRed
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H2AAG-10110-R6
Related LinksH2AAG-1, H2AAG-10110-R6 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H2AAG-10110-R6 Details Description
Related parts for H2AAG-10110-R6
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP FILM 2.7UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 417 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/4"-100M CLEAR datasheet.pdf
CABLE 8COND 18AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
CONN HDR 138POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
750 TB SPR PLU WF DOWN datasheet.pdf
CAP TANT POLY 180UF 10V AXIAL datasheet.pdf