Hirose Electric Co Ltd H2ABG-10106-W6
H2ABG-10106-W6 picture photo
Mfg. Part Number
H2ABG-10106-W6
Manufacturer
Product Category
Jumper Wires, Pre-Crimped
Brief Description
JUMPER-H1503TR/A3049W/H1501TR 6"
Datasheet Download
H2ABG-10106-W6.pdf
Availability of H2ABG-10106-W6
QUANTITY
H2ABG-10106-W6 Order Process
Ship out your order
Specifications of H2ABG-10106-W6
Internal Part NumberEIS-H2ABG-10106-W6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductDF3 Series
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyJumper Wires, Pre-Crimped
SeriesDF3
Contact EndPin to Socket
Length6.0" (152.4mm)
Wire Gauge26 AWG
Contact FinishGold
ColorWhite
Contact Finish Thickness-
Number of Rows1
Number of Conductors1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H2ABG-10106-W6
Related LinksH2ABG-1, H2ABG-10106-W6 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H2ABG-10106-W6 Details Description
Related parts for H2ABG-10106-W6
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 4V 20% 0805 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 5A 480VAC datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 24VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.125" NYLON 4MM datasheet.pdf
LED CXA1512 8.9MM WHT datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK TO PLUG BNC datasheet.pdf
SENSOR PHOTO 15M 12-24VDC PNP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf