Hirose Electric Co Ltd H2ABG-10108-B8
H2ABG-10108-B8 picture photo
Mfg. Part Number
H2ABG-10108-B8
Brief Description
JUMPER-H1503TR/A3048B/H1501TR 8"
Datasheet Download
H2ABG-10108-B8.pdf
Availability of H2ABG-10108-B8
QUANTITY
H2ABG-10108-B8 Order Process
Ship out your order
Specifications of H2ABG-10108-B8
Internal Part NumberEIS-H2ABG-10108-B8
Contact EndPin to Socket
Length8.0" (203.2mm)
Wire Gauge28 AWG
Contact FinishGold
ColorBlack
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H2ABG-10108-B8
Related LinksH2ABG-1, H2ABG-10108-B8 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H2ABG-10108-B8 Details Description
Related parts for H2ABG-10108-B8
RES SMD 0.33 OHM 2% 1/3W 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 1.2 OHM 1506 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PIN CONTACT BNC CRIMP GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 82.5 OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 85.6 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf