Hirose Electric Co Ltd H2ABG-10112-Y4
H2ABG-10112-Y4 picture photo
Mfg. Part Number
H2ABG-10112-Y4
Brief Description
JUMPER-H1503TR/A2015Y/H1501TR12"
Datasheet Download
H2ABG-10112-Y4.pdf
Availability of H2ABG-10112-Y4
QUANTITY
H2ABG-10112-Y4 Order Process
Ship out your order
Specifications of H2ABG-10112-Y4
Internal Part NumberEIS-H2ABG-10112-Y4
Contact EndPin to Socket
Length12.0" (304.8mm)
Wire Gauge24 AWG
Contact FinishGold
ColorYellow
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H2ABG-10112-Y4
Related LinksH2ABG-1, H2ABG-10112-Y4 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H2ABG-10112-Y4 Details Description
Related parts for H2ABG-10112-Y4
CONN HOUSING 2POS .156 W/POLAR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 14POS GOLD SMD datasheet.pdf
RES 115K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED CBI 5MM BICLR RED/GRN 0.800" datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR 2.64V SOT23-3 datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 1.9A 123 MOHM datasheet.pdf
CABLE COAXIAL 29AWG 200' datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 350MW SOD123FL datasheet.pdf