Hirose Electric Co Ltd H2ABT-10103-N4
H2ABT-10103-N4 picture photo
Mfg. Part Number
H2ABT-10103-N4
Manufacturer
Product Category
Jumper Wires, Pre-Crimped
Brief Description
JUMPER-H1502TR/A2015N/H1500TR 3"
Datasheet Download
H2ABT-10103-N4.pdf
Availability of H2ABT-10103-N4
QUANTITY
H2ABT-10103-N4 Order Process
Ship out your order
Specifications of H2ABT-10103-N4
Internal Part NumberEIS-H2ABT-10103-N4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductDF3 Series
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyJumper Wires, Pre-Crimped
SeriesDF3
Contact EndPin to Socket
Length3.0" (76.2mm)
Wire Gauge24 AWG
Contact FinishTin
ColorBrown
Contact Finish Thickness-
Number of Rows1
Number of Conductors1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H2ABT-10103-N4
Related LinksH2ABT-1, H2ABT-10103-N4 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H2ABT-10103-N4 Details Description
Related parts for H2ABT-10103-N4
LEAD ASSEM STR 16AWG SGL-END 9" datasheet.pdf
IC OPAMP GP 7MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.87 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.2-24V 120W datasheet.pdf
RES 19.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA2540 19MM WHT datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 26POS datasheet.pdf