Hirose Electric Co Ltd H2ABT-10103-S8
H2ABT-10103-S8 picture photo
Mfg. Part Number
H2ABT-10103-S8
Brief Description
JUMPER-H1502TR/A3048S/H1500TR 3"
Datasheet Download
H2ABT-10103-S8.pdf
Availability of H2ABT-10103-S8
QUANTITY
H2ABT-10103-S8 Order Process
Ship out your order
Specifications of H2ABT-10103-S8
Internal Part NumberEIS-H2ABT-10103-S8
Contact EndPin to Socket
Length3.0" (76.2mm)
Wire Gauge28 AWG
Contact FinishTin
ColorGray
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H2ABT-10103-S8
Related LinksH2ABT-1, H2ABT-10103-S8 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H2ABT-10103-S8 Details Description
Related parts for H2ABT-10103-S8
CONVERTER DC/DC 3.3V 66W OUT datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 80MSPS SAMPLE 48QFN datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 4A 49 MOHM SMD datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIS 3/8 UNF 5V MINI datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 3A TO277A datasheet.pdf
RES SMD 12.7K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCT datasheet.pdf
RES SMD 13 OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 14.4VWM 26.3VC SOD57 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20A 150V TO-262AA datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 600MA 843 MOHM datasheet.pdf