Hirose Electric Co Ltd H2AXG-10102-B8
H2AXG-10102-B8 picture photo
Mfg. Part Number
H2AXG-10102-B8
Manufacturer
Product Category
Jumper Wires, Pre-Crimped
Brief Description
JUMPER-H1503TR/A3048B/X 2"
Datasheet Download
H2AXG-10102-B8.pdf
Availability of H2AXG-10102-B8
QUANTITY
H2AXG-10102-B8 Order Process
Ship out your order
Specifications of H2AXG-10102-B8
Internal Part NumberEIS-H2AXG-10102-B8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductDF3 Series
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyJumper Wires, Pre-Crimped
SeriesDF3
Contact EndPin to Cable (Round)
Length2.0" (50.8mm)
Wire Gauge28 AWG
Contact FinishGold
ColorBlack
Contact Finish Thickness-
Number of Rows1
Number of Conductors1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H2AXG-10102-B8
Related LinksH2AXG-1, H2AXG-10102-B8 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H2AXG-10102-B8 Details Description
Related parts for H2AXG-10102-B8
IC VREF SHUNT 4.096V SOT23 datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 167MHZ 100LQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 9-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
HEADER 8POS VERT DUAL GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 36.5 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 9 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
PLASTIC FAN GUARD 92MM datasheet.pdf
FLEXWIRE CABLE-10/ SM datasheet.pdf
4700UF 100V 40X50MM 85C 12000H datasheet.pdf