Hirose Electric Co Ltd H2AXG-10102-W4
H2AXG-10102-W4 picture photo
Mfg. Part Number
H2AXG-10102-W4
Brief Description
JUMPER-H1503TR/A2015W/X 2"
Datasheet Download
H2AXG-10102-W4.pdf
Availability of H2AXG-10102-W4
QUANTITY
H2AXG-10102-W4 Order Process
Ship out your order
Specifications of H2AXG-10102-W4
Internal Part NumberEIS-H2AXG-10102-W4
Contact EndPin to Cable (Round)
Length2.0" (50.8mm)
Wire Gauge24 AWG
Contact FinishGold
ColorWhite
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H2AXG-10102-W4
Related LinksH2AXG-1, H2AXG-10102-W4 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H2AXG-10102-W4 Details Description
Related parts for H2AXG-10102-W4
TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC SMD datasheet.pdf
INSERT FEMALE 108POS CRIMP datasheet.pdf
CAP CER 9.8PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
FIXED IND 2MH 800MA 1.2 OHM TH datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .100" GOLD datasheet.pdf
RES 321 OHM 10W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
COPPER COMPRESSION LUGS datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 100V T/H datasheet.pdf