Hirose Electric Co Ltd H2AXG-10103-S8
H2AXG-10103-S8 picture photo
Mfg. Part Number
H2AXG-10103-S8
Brief Description
JUMPER-H1503TR/A3048S/X 3"
Datasheet Download
H2AXG-10103-S8.pdf
Availability of H2AXG-10103-S8
QUANTITY
H2AXG-10103-S8 Order Process
Ship out your order
Specifications of H2AXG-10103-S8
Internal Part NumberEIS-H2AXG-10103-S8
Contact EndPin to Cable (Round)
Length3.0" (76.2mm)
Wire Gauge28 AWG
Contact FinishGold
ColorGray
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H2AXG-10103-S8
Related LinksH2AXG-1, H2AXG-10103-S8 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H2AXG-10103-S8 Details Description
Related parts for H2AXG-10103-S8
CONN HDR 2MM MALE 1ROW STR 19POS datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 800V 25A TO218 datasheet.pdf
CABLE SMA PLUG-SMA PLUG RG58 60" datasheet.pdf
IC DAC 8BIT I2C OCTAL 16MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 2POS PANEL SLDTAIL datasheet.pdf
RES 130K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V X8G RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB datasheet.pdf
MS47 WELD SHIELD 1650MM datasheet.pdf