Hirose Electric Co Ltd H2AXG-10108-Y4
H2AXG-10108-Y4 picture photo
Mfg. Part Number
H2AXG-10108-Y4
Brief Description
JUMPER-H1503TR/A2015Y/X 8"
Datasheet Download
H2AXG-10108-Y4.pdf
Availability of H2AXG-10108-Y4
QUANTITY
H2AXG-10108-Y4 Order Process
Ship out your order
Specifications of H2AXG-10108-Y4
Internal Part NumberEIS-H2AXG-10108-Y4
Contact EndPin to Cable (Round)
Length8.0" (203.2mm)
Wire Gauge24 AWG
Contact FinishGold
ColorYellow
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H2AXG-10108-Y4
Related LinksH2AXG-1, H2AXG-10108-Y4 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H2AXG-10108-Y4 Details Description
Related parts for H2AXG-10108-Y4
CONN HEADER 10POS VERT TIN datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.5A DDPAK datasheet.pdf
LABEL 3X2" RED ON WHITE 500/PK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES 38.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RACK FILTER GRILL datasheet.pdf
RES SMD 0.05 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.7 OHM 5% 10W datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 20% 250VAC AXIAL datasheet.pdf