Hirose Electric Co Ltd H2AXT-10102-V4
H2AXT-10102-V4 picture photo
Mfg. Part Number
H2AXT-10102-V4
Manufacturer
Product Category
Jumper Wires, Pre-Crimped
Brief Description
JUMPER-H1502TR/A2015V/X 2"
Datasheet Download
H2AXT-10102-V4.pdf
Availability of H2AXT-10102-V4
QUANTITY
H2AXT-10102-V4 Order Process
Ship out your order
Specifications of H2AXT-10102-V4
Internal Part NumberEIS-H2AXT-10102-V4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductDF3 Series
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyJumper Wires, Pre-Crimped
SeriesDF3
Contact EndPin to Cable (Round)
Length2.0" (50.8mm)
Wire Gauge24 AWG
Contact FinishTin
ColorViolet
Contact Finish Thickness-
Number of Rows1
Number of Conductors1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H2AXT-10102-V4
Related LinksH2AXT-1, H2AXT-10102-V4 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H2AXT-10102-V4 Details Description
Related parts for H2AXT-10102-V4
FIXED IND 180NH 1.01A 120 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 35A 250VAC 32VDC datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN SOCKET TYPE B 110POS RA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
PMR5 METAL RACEWAY BUSHING datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
DIODE ESD 300W LLP1713-E4 datasheet.pdf
RES SMD 3.6 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
20POS SOCKET OPEN NO S/R datasheet.pdf