Hirose Electric Co Ltd H2AXT-10108-R6
H2AXT-10108-R6 picture photo
Mfg. Part Number
H2AXT-10108-R6
Brief Description
JUMPER-H1502TR/A3049R/X 8"
Datasheet Download
H2AXT-10108-R6.pdf
Availability of H2AXT-10108-R6
QUANTITY
H2AXT-10108-R6 Order Process
Ship out your order
Specifications of H2AXT-10108-R6
Internal Part NumberEIS-H2AXT-10108-R6
Contact EndPin to Cable (Round)
Length8.0" (203.2mm)
Wire Gauge26 AWG
Contact FinishTin
ColorRed
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H2AXT-10108-R6
Related LinksH2AXT-1, H2AXT-10108-R6 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H2AXT-10108-R6 Details Description
Related parts for H2AXT-10108-R6
CAP ALUM 56000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 100V 4A TO-126 datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
Connector Receptacle 38 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 20K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 662MA 280 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
LED 18MM GREEN 5V WIRE PNL MNT datasheet.pdf