Hirose Electric Co Ltd H2BBT-10104-G4
H2BBT-10104-G4 picture photo
Mfg. Part Number
H2BBT-10104-G4
Manufacturer
Product Category
Jumper Wires, Pre-Crimped
Brief Description
JUMPER-H1500TR/A2015G/H1500TR 4"
Datasheet Download
H2BBT-10104-G4.pdf
Availability of H2BBT-10104-G4
QUANTITY
H2BBT-10104-G4 Order Process
Ship out your order
Specifications of H2BBT-10104-G4
Internal Part NumberEIS-H2BBT-10104-G4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductDF3 Series
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyJumper Wires, Pre-Crimped
SeriesDF3
Contact EndSocket to Socket
Length4.0" (101.6mm)
Wire Gauge24 AWG
Contact FinishTin
ColorGreen
Contact Finish Thickness-
Number of Rows1
Number of Conductors1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H2BBT-10104-G4
Related LinksH2BBT-1, H2BBT-10104-G4 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H2BBT-10104-G4 Details Description
Related parts for H2BBT-10104-G4
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 4.5V datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP 5V 30MA SOT23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 24SOIC datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 10V NP0 0201 datasheet.pdf
CABLE ASSEM .05" 26POS 36" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 690K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.18UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A datasheet.pdf