Hirose Electric Co Ltd H2BXG-10106-N8
H2BXG-10106-N8 picture photo
Mfg. Part Number
H2BXG-10106-N8
Brief Description
JUMPER-H1501TR/A3048N/X 6"
Datasheet Download
H2BXG-10106-N8.pdf
Availability of H2BXG-10106-N8
QUANTITY
H2BXG-10106-N8 Order Process
Ship out your order
Specifications of H2BXG-10106-N8
Internal Part NumberEIS-H2BXG-10106-N8
Contact EndSocket to Cable (Round)
Length6.0" (152.4mm)
Wire Gauge28 AWG
Contact FinishGold
ColorBrown
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H2BXG-10106-N8
Related LinksH2BXG-1, H2BXG-10106-N8 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H2BXG-10106-N8 Details Description
Related parts for H2BXG-10106-N8
CONN 2MM HOUSING 12 POS DUAL datasheet.pdf
SENSOR 75PSIS M12 4-20 MA datasheet.pdf
TRANS WIMAX PWR LDMOS SOT502B datasheet.pdf
CONN SOCKET 20POS .050" STR datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 100V 10% BX 1808 datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 750NH 180MA 2.3 OHM datasheet.pdf
RES 200 OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf