Hirose Electric Co Ltd H2BXG-10110-R6
H2BXG-10110-R6 picture photo
Mfg. Part Number
H2BXG-10110-R6
Brief Description
JUMPER-H1501TR/A3049R/X 10"
Datasheet Download
H2BXG-10110-R6.pdf
Availability of H2BXG-10110-R6
QUANTITY
H2BXG-10110-R6 Order Process
Ship out your order
Specifications of H2BXG-10110-R6
Internal Part NumberEIS-H2BXG-10110-R6
Contact EndSocket to Cable (Round)
Length10.0" (254.0mm)
Wire Gauge26 AWG
Contact FinishGold
ColorRed
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H2BXG-10110-R6
Related LinksH2BXG-1, H2BXG-10110-R6 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H2BXG-10110-R6 Details Description
Related parts for H2BXG-10110-R6
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 20SSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 16V X5R 0402 datasheet.pdf
IC FPGA 83 I/O 100VQFP datasheet.pdf
IC GATE AND 1CH 2-INP 6-DFN datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.96KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
RES 300 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4K OHM 0.01% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 50W datasheet.pdf