Hirose Electric Co Ltd H2BXT-10102-N4
H2BXT-10102-N4 picture photo
Mfg. Part Number
H2BXT-10102-N4
Manufacturer
Product Category
Jumper Wires, Pre-Crimped
Brief Description
JUMPER-H1500TR/A2015N/X 2"
Datasheet Download
H2BXT-10102-N4.pdf
Availability of H2BXT-10102-N4
QUANTITY
H2BXT-10102-N4 Order Process
Ship out your order
Specifications of H2BXT-10102-N4
Internal Part NumberEIS-H2BXT-10102-N4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyJumper Wires, Pre-Crimped
SeriesDF3
Contact EndSocket to Cable (Round)
Length2.0" (50.8mm)
Wire Gauge24 AWG
Contact FinishTin
ColorBrown
Contact Finish Thickness-
Number of Rows1
Number of Conductors1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H2BXT-10102-N4
Related LinksH2BXT-1, H2BXT-10102-N4 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H2BXT-10102-N4 Details Description
Related parts for H2BXT-10102-N4
IC REG LDO 15V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV TRANS W/BASE 8SMD datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 3.5NS 100BGA datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 48K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 152 TYPE D 18POS datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 2AWG BLACK 100' datasheet.pdf
BCF 3.81/12/180F SN GN BX datasheet.pdf
INSERT FMALE 16P+1GND TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
TRANS PWR LDMOS 300W SOT502 datasheet.pdf