Hirose Electric Co Ltd H3AAG-10103-R4
H3AAG-10103-R4 picture photo
Mfg. Part Number
H3AAG-10103-R4
Brief Description
JUMPER-H1507TR/A2015R/H1507TR 3"
Datasheet Download
H3AAG-10103-R4.pdf
Availability of H3AAG-10103-R4
QUANTITY
H3AAG-10103-R4 Order Process
Ship out your order
Specifications of H3AAG-10103-R4
Internal Part NumberEIS-H3AAG-10103-R4
Contact EndPin to Pin
Length3.0" (76.2mm)
Wire Gauge24 AWG
Contact FinishGold
ColorRed
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3AAG-10103-R4
Related LinksH3AAG-1, H3AAG-10103-R4 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H3AAG-10103-R4 Details Description
Related parts for H3AAG-10103-R4
RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 48V datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 1.8M OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
RES 1.8 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG WHITE 500' datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 20% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 800 I/O 1153FCBGA datasheet.pdf
SMD Sealed Type 4mm Size PVM4 Series datasheet.pdf