Hirose Electric Co Ltd H3AAG-10105-G4
H3AAG-10105-G4 picture photo
Mfg. Part Number
H3AAG-10105-G4
Brief Description
JUMPER-H1507TR/A2015G/H1507TR 5"
Datasheet Download
H3AAG-10105-G4.pdf
Availability of H3AAG-10105-G4
QUANTITY
H3AAG-10105-G4 Order Process
Ship out your order
Specifications of H3AAG-10105-G4
Internal Part NumberEIS-H3AAG-10105-G4
Contact EndPin to Pin
Length5.0" (127.0mm)
Wire Gauge24 AWG
Contact FinishGold
ColorGreen
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3AAG-10105-G4
Related LinksH3AAG-1, H3AAG-10105-G4 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H3AAG-10105-G4 Details Description
Related parts for H3AAG-10105-G4
RES SMD 249 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 324K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 8SOIC datasheet.pdf
RCT POWER CONTACT 16 datasheet.pdf
RES SMD 39.2K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
TRANS NPN 300V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS SKT datasheet.pdf
CABLE 3POS STR PLUG CABLE 2M datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
RES 100 OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf