Hirose Electric Co Ltd H3AAG-10108-B4
H3AAG-10108-B4 picture photo
Mfg. Part Number
H3AAG-10108-B4
Brief Description
JUMPER-H1507TR/A2015B/H1507TR 8"
Datasheet Download
H3AAG-10108-B4.pdf
Availability of H3AAG-10108-B4
QUANTITY
H3AAG-10108-B4 Order Process
Ship out your order
Specifications of H3AAG-10108-B4
Internal Part NumberEIS-H3AAG-10108-B4
Contact EndPin to Pin
Length8.0" (203.2mm)
Wire Gauge24 AWG
Contact FinishGold
ColorBlack
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3AAG-10108-B4
Related LinksH3AAG-1, H3AAG-10108-B4 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H3AAG-10108-B4 Details Description
Related parts for H3AAG-10108-B4
SWITCH PUSH SPST-NO 6A 125V datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 27MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
RES 312K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
TRANS PNP 100V 3A TP datasheet.pdf
Connector Socket 23 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf