Hirose Electric Co Ltd H3AAT-10102-V6
H3AAT-10102-V6 picture photo
Mfg. Part Number
H3AAT-10102-V6
Brief Description
JUMPER-H1506TR/A3049V/H1506TR 2"
Datasheet Download
H3AAT-10102-V6.pdf
Availability of H3AAT-10102-V6
QUANTITY
H3AAT-10102-V6 Order Process
Ship out your order
Specifications of H3AAT-10102-V6
Internal Part NumberEIS-H3AAT-10102-V6
Contact EndPin to Pin
Length2.0" (50.8mm)
Wire Gauge26 AWG
Contact FinishTin
ColorViolet
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3AAT-10102-V6
Related LinksH3AAT-1, H3AAT-10102-V6 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H3AAT-10102-V6 Details Description
Related parts for H3AAT-10102-V6
Crystal 6.0000MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONN HEADER 35POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 390 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 28AWG RED 1000' datasheet.pdf
SBS FRAM LP datasheet.pdf
COUNTER 5 CHAR 240V PANEL MT datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN M8 FML 4POS datasheet.pdf
CAP FILM 390NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf