Hirose Electric Co Ltd H3ABG-10104-A4
H3ABG-10104-A4 picture photo
Mfg. Part Number
H3ABG-10104-A4
Manufacturer
Product Category
Jumper Wires, Pre-Crimped
Brief Description
JUMPER-H1507TR/A2015A/H1505TR 4"
Datasheet Download
H3ABG-10104-A4.pdf
Availability of H3ABG-10104-A4
QUANTITY
H3ABG-10104-A4 Order Process
Ship out your order
Specifications of H3ABG-10104-A4
Internal Part NumberEIS-H3ABG-10104-A4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductDF11 Series
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyJumper Wires, Pre-Crimped
SeriesDF11
Contact EndPin to Socket
Length4.0" (101.6mm)
Wire Gauge24 AWG
Contact FinishGold
ColorOrange
Contact Finish Thickness-
Number of Rows1
Number of Conductors1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3ABG-10104-A4
Related LinksH3ABG-1, H3ABG-10104-A4 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H3ABG-10104-A4 Details Description
Related parts for H3ABG-10104-A4
RES SMD 910K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 25.5K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 100UF 25V X7R SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
508 TB SOC VER W/LATCH datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 0.0056UF RADIAL datasheet.pdf