Hirose Electric Co Ltd H3ABT-10103-G8
H3ABT-10103-G8 picture photo
Mfg. Part Number
H3ABT-10103-G8
Brief Description
JUMPER-H1506TR/A3048G/H1504TR 3"
Datasheet Download
H3ABT-10103-G8.pdf
Availability of H3ABT-10103-G8
QUANTITY
H3ABT-10103-G8 Order Process
Ship out your order
Specifications of H3ABT-10103-G8
Internal Part NumberEIS-H3ABT-10103-G8
Contact EndPin to Socket
Length3.0" (76.2mm)
Wire Gauge28 AWG
Contact FinishTin
ColorGreen
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3ABT-10103-G8
Related LinksH3ABT-1, H3ABT-10103-G8 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H3ABT-10103-G8 Details Description
Related parts for H3ABT-10103-G8
RES ARRAY 15 RES 100 OHM 16SOIC datasheet.pdf
RES 9K OHM 8W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C UNSHIELDED datasheet.pdf
RES SMD 38.3K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
VARISTOR 459V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
VARISTOR 68V 2KA DISC 14MM datasheet.pdf
MODULE MESHCONNECT TXRX W/SNAP datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 HDR VERT CPI 18CKT datasheet.pdf
RES 68.1 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
A22TK-2LL-01-K02 datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS INLINE SKT datasheet.pdf