Hirose Electric Co Ltd H3ABT-10106-A6
H3ABT-10106-A6 picture photo
Mfg. Part Number
H3ABT-10106-A6
Brief Description
JUMPER-H1506TR/A3049A/H1504TR 6"
Datasheet Download
H3ABT-10106-A6.pdf
Availability of H3ABT-10106-A6
QUANTITY
H3ABT-10106-A6 Order Process
Ship out your order
Specifications of H3ABT-10106-A6
Internal Part NumberEIS-H3ABT-10106-A6
Contact EndPin to Socket
Length6.0" (152.4mm)
Wire Gauge26 AWG
Contact FinishTin
ColorOrange
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3ABT-10106-A6
Related LinksH3ABT-1, H3ABT-10106-A6 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H3ABT-10106-A6 Details Description
Related parts for H3ABT-10106-A6
CONN IDC SOCKET 10POS W/POL 30AU datasheet.pdf
JUMPER QL 3 SAKS1/3/6/7 3POS datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS 90MA 4-DIP datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V NP0 1808 datasheet.pdf
RES SMD 11 OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
OPTOISOLATR 5KV TRANSISTOR 4-DIP datasheet.pdf
RES 90.9 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER PAR 24SSOP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T SLD SHORT datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf