Hirose Electric Co Ltd H3AXG-10102-L4
H3AXG-10102-L4 picture photo
Mfg. Part Number
H3AXG-10102-L4
Manufacturer
Product Category
Jumper Wires, Pre-Crimped
Brief Description
JUMPER-H1507TR/A2015L/X 2"
Datasheet Download
H3AXG-10102-L4.pdf
Availability of H3AXG-10102-L4
QUANTITY
H3AXG-10102-L4 Order Process
Ship out your order
Specifications of H3AXG-10102-L4
Internal Part NumberEIS-H3AXG-10102-L4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductDF11 Series
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyJumper Wires, Pre-Crimped
SeriesDF11
Contact EndPin to Cable (Round)
Length2.0" (50.8mm)
Wire Gauge24 AWG
Contact FinishGold
ColorBlue
Contact Finish Thickness-
Number of Rows1
Number of Conductors1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3AXG-10102-L4
Related LinksH3AXG-1, H3AXG-10102-L4 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H3AXG-10102-L4 Details Description
Related parts for H3AXG-10102-L4
TRANS PNP 140V 3A E-LINE datasheet.pdf
IC DAS 16BIT 4CH 200KSPS 28-DIP datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 215K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS STR LONG LATCH datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
FIXED IND 8.2MH 39MA 100 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 34.4K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
RES SMD 330K OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf