Hirose Electric Co Ltd H3AXG-10102-Y8
H3AXG-10102-Y8 picture photo
Mfg. Part Number
H3AXG-10102-Y8
Brief Description
JUMPER-H1507TR/A3048Y/X 2"
Datasheet Download
H3AXG-10102-Y8.pdf
Availability of H3AXG-10102-Y8
QUANTITY
H3AXG-10102-Y8 Order Process
Ship out your order
Specifications of H3AXG-10102-Y8
Internal Part NumberEIS-H3AXG-10102-Y8
Contact EndPin to Cable (Round)
Length2.0" (50.8mm)
Wire Gauge28 AWG
Contact FinishGold
ColorYellow
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3AXG-10102-Y8
Related LinksH3AXG-1, H3AXG-10102-Y8 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H3AXG-10102-Y8 Details Description
Related parts for H3AXG-10102-Y8
VARISTOR 184V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
IC MPU I.MXL 150MHZ 256MAPBGA datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 340K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 15UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf