Hirose Electric Co Ltd H3BBG-10103-N8
H3BBG-10103-N8 picture photo
Mfg. Part Number
H3BBG-10103-N8
Manufacturer
Product Category
Jumper Wires, Pre-Crimped
Brief Description
JUMPER-H1505TR/A3048N/H1505TR 3"
Datasheet Download
H3BBG-10103-N8.pdf
Availability of H3BBG-10103-N8
QUANTITY
H3BBG-10103-N8 Order Process
Ship out your order
Specifications of H3BBG-10103-N8
Internal Part NumberEIS-H3BBG-10103-N8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductDF11 Series
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyJumper Wires, Pre-Crimped
SeriesDF11
Contact EndSocket to Socket
Length3.0" (76.2mm)
Wire Gauge28 AWG
Contact FinishGold
ColorBrown
Contact Finish Thickness-
Number of Rows1
Number of Conductors1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3BBG-10103-N8
Related LinksH3BBG-1, H3BBG-10103-N8 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H3BBG-10103-N8 Details Description
Related parts for H3BBG-10103-N8
TUNING TOOL PHILLIPS CERAMIC datasheet.pdf
CONN RECEPT 24POS 24AWG MTA156 datasheet.pdf
IC MPU M683XX 33MHZ 144LQFP datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 10" 0.50MM 30POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
RES 19.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CBL RIBN 40COND 0.039 GRAY 100M datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 1W DO204AL datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS PNL MNT PIN CRMP datasheet.pdf
CAP CER 0.40PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 30UF 5% 230VAC datasheet.pdf