Hirose Electric Co Ltd H3BBT-10102-W4
H3BBT-10102-W4 picture photo
Mfg. Part Number
H3BBT-10102-W4
Manufacturer
Product Category
Jumper Wires, Pre-Crimped
Brief Description
JUMPER-H1504TR/A2015W/H1504TR 2"
Datasheet Download
H3BBT-10102-W4.pdf
Availability of H3BBT-10102-W4
QUANTITY
H3BBT-10102-W4 Order Process
Ship out your order
Specifications of H3BBT-10102-W4
Internal Part NumberEIS-H3BBT-10102-W4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductDF11 Series
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyJumper Wires, Pre-Crimped
SeriesDF11
Contact EndSocket to Socket
Length2.0" (50.8mm)
Wire Gauge24 AWG
Contact FinishTin
ColorWhite
Contact Finish Thickness-
Number of Rows1
Number of Conductors1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3BBT-10102-W4
Related LinksH3BBT-1, H3BBT-10102-W4 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H3BBT-10102-W4 Details Description
Related parts for H3BBT-10102-W4
RES SMD 150 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 7.62MM datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 229 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
ROUTING GATEWAY X4 WIFI XBEE/ANT datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER RS485/RS422 14SO datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 300MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
100V N-CHANNEL ENHANCEMENT MODE MOSFET IN DPAK IC datasheet.pdf