Hirose Electric Co Ltd H3BBT-10108-W8
H3BBT-10108-W8 picture photo
Mfg. Part Number
H3BBT-10108-W8
Brief Description
JUMPER-H1504TR/A3048W/H1504TR 8"
Datasheet Download
H3BBT-10108-W8.pdf
Availability of H3BBT-10108-W8
QUANTITY
H3BBT-10108-W8 Order Process
Ship out your order
Specifications of H3BBT-10108-W8
Internal Part NumberEIS-H3BBT-10108-W8
Contact EndSocket to Socket
Length8.0" (203.2mm)
Wire Gauge28 AWG
Contact FinishTin
ColorWhite
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3BBT-10108-W8
Related LinksH3BBT-1, H3BBT-10108-W8 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H3BBT-10108-W8 Details Description
Related parts for H3BBT-10108-W8
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 238MA 1.24 OHM datasheet.pdf
CAP CER 22PF 25V NPO 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
ETHERNET SWITCH HARTING ECON 308 datasheet.pdf
ESD SMOCK JCKT KNTTD CFFS PK SM datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 2.0 4 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf