Hirose Electric Co Ltd H3BXG-10110-V8
H3BXG-10110-V8 picture photo
Mfg. Part Number
H3BXG-10110-V8
Manufacturer
Product Category
Jumper Wires, Pre-Crimped
Brief Description
JUMPER-H1505TR/A3048V/X 10"
Datasheet Download
H3BXG-10110-V8.pdf
Availability of H3BXG-10110-V8
QUANTITY
H3BXG-10110-V8 Order Process
Ship out your order
Specifications of H3BXG-10110-V8
Internal Part NumberEIS-H3BXG-10110-V8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyJumper Wires, Pre-Crimped
SeriesDF11
Contact EndSocket to Cable (Round)
Length10.0" (254.0mm)
Wire Gauge28 AWG
Contact FinishGold
ColorViolet
Contact Finish Thickness-
Number of Rows1
Number of Conductors1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3BXG-10110-V8
Related LinksH3BXG-1, H3BXG-10110-V8 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H3BXG-10110-V8 Details Description
Related parts for H3BXG-10110-V8
SIDACTOR 2CHP 130V 400A TO220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
IC FIFO 4096X18 7-5NS 80QFP datasheet.pdf
70MM OD WHITELED RING LIGHT datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR UCC25230-662 datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 477MA 527 MOHM datasheet.pdf
20POS PULL TAB ACCY datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Surface Mount, Right Angle Solder datasheet.pdf