Hirose Electric Co Ltd H3BXT-10102-A6
H3BXT-10102-A6 picture photo
Mfg. Part Number
H3BXT-10102-A6
Manufacturer
Product Category
Jumper Wires, Pre-Crimped
Brief Description
JUMPER-H1504TR/A3049A/X 2"
Datasheet Download
H3BXT-10102-A6.pdf
Availability of H3BXT-10102-A6
QUANTITY
H3BXT-10102-A6 Order Process
Ship out your order
Specifications of H3BXT-10102-A6
Internal Part NumberEIS-H3BXT-10102-A6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyJumper Wires, Pre-Crimped
SeriesDF11
Contact EndSocket to Cable (Round)
Length2.0" (50.8mm)
Wire Gauge26 AWG
Contact FinishTin
ColorOrange
Contact Finish Thickness-
Number of Rows1
Number of Conductors1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3BXT-10102-A6
Related LinksH3BXT-1, H3BXT-10102-A6 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H3BXT-10102-A6 Details Description
Related parts for H3BXT-10102-A6
LED RED 4MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CAP CER 200PF 100V 5% BP 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V X7R 0612 datasheet.pdf
SPLIT BOLT TIN PLATED 300 50 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT PIN datasheet.pdf