Hirose Electric Co Ltd H3BXT-10103-R8
H3BXT-10103-R8 picture photo
Mfg. Part Number
H3BXT-10103-R8
Brief Description
JUMPER-H1504TR/A3048R/X 3"
Datasheet Download
H3BXT-10103-R8.pdf
Availability of H3BXT-10103-R8
QUANTITY
H3BXT-10103-R8 Order Process
Ship out your order
Specifications of H3BXT-10103-R8
Internal Part NumberEIS-H3BXT-10103-R8
Contact EndSocket to Cable (Round)
Length3.0" (76.2mm)
Wire Gauge28 AWG
Contact FinishTin
ColorRed
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3BXT-10103-R8
Related LinksH3BXT-1, H3BXT-10103-R8 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H3BXT-10103-R8 Details Description
Related parts for H3BXT-10103-R8
TRIMMER 10K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
STRAIN GAUGE 350OHM LINEAR 1=5PC datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
TVS DIODE SMB datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.1 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
HAR-PORT USB 20 B-B PFT 0 5M C datasheet.pdf
IC REG BUCK PROG 3A SYNC WLCSP datasheet.pdf