Hirose Electric Co Ltd H3BXT-10103-S8
H3BXT-10103-S8 picture photo
Mfg. Part Number
H3BXT-10103-S8
Brief Description
JUMPER-H1504TR/A3048S/X 3"
Datasheet Download
H3BXT-10103-S8.pdf
Availability of H3BXT-10103-S8
QUANTITY
H3BXT-10103-S8 Order Process
Ship out your order
Specifications of H3BXT-10103-S8
Internal Part NumberEIS-H3BXT-10103-S8
Contact EndSocket to Cable (Round)
Length3.0" (76.2mm)
Wire Gauge28 AWG
Contact FinishTin
ColorGray
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3BXT-10103-S8
Related LinksH3BXT-1, H3BXT-10103-S8 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H3BXT-10103-S8 Details Description
Related parts for H3BXT-10103-S8
BOARD LEVEL HEAT SINK datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
IC LPDDR SDRAM 2GBIT 168BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 1A SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.225V SOT23 datasheet.pdf
4X6 METRAL CABLE CONN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 54POS datasheet.pdf