Omron Automation & Safety H3CR-H8RL AC200-240 M
H3CR-H8RL AC200-240 M picture photo
Mfg. Part Number
H3CR-H8RL AC200-240 M
Manufacturer
Product Category
Time Delay Relays
Brief Description
TIMER POWER OFF DELAY W/RESET
Datasheet Download
H3CR-H8RL AC200-240 M.pdf
Availability of H3CR-H8RL AC200-240 M
QUANTITY
H3CR-H8RL AC200-240 M Order Process
Ship out your order
Specifications of H3CR-H8RL AC200-240 M
Internal Part NumberEIS-H3CR-H8RL AC200-240 M
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Relays
FamilyTime Delay Relays
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3CR-H8RL AC200-240 M
Related LinksH3CR-H8RL , H3CR-H8RL AC200-240 M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
H3CR-H8RL AC200-240 M Details Description
Related parts for H3CR-H8RL AC200-240 M
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 40DIP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 12V datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 267K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 215K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf