ASSMANN WSW Components H3DDH-1006G
H3DDH-1006G picture photo
Mfg. Part Number
H3DDH-1006G
Manufacturer
Product Category
Rectangular Cable Assemblies
Brief Description
IDC CABLE - HKR10H/AE10G/HKR10H
Datasheet Download
H3DDH-1006G.pdf
Availability of H3DDH-1006G
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
H3DDH-1006G Order Process
Ship out your order
Specifications of H3DDH-1006G
Internal Part NumberEIS-H3DDH-1006G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductAssmann - IDC Connectors and Cables
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyRectangular Cable Assemblies
Series-
Connector TypeSocket to Socket
Number of Positions10
Number of Rows2
Pitch - Connector0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable0.050" (1.27mm)
Length0.500' (152.40mm, 6.00")
FeaturesPolarizing Key, Strain Relief
ColorGray, Ribbon
ShieldingUnshielded
Usage-
Cable TerminationIDC
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3DDH-1006G
Related LinksH3DDH, H3DDH-1006G Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
H3DDH-1006G Details Description
Related parts for H3DDH-1006G
CAP CER 150PF 250VAC X7R 1808 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 375A DIRECTFET datasheet.pdf
RES SMD 255K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 20W datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
BOX S STEEL 18.9"L X 18.9"W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 64.9K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf