Omron Automation & Safety H3DS-AL AC24-230/DC24-48
H3DS-AL AC24-230/DC24-48 picture photo
Mfg. Part Number
H3DS-AL AC24-230/DC24-48
Manufacturer
Product Category
Time Delay Relays
Brief Description
RELAY TIME DELAY 1MODE DIN MNT
Datasheet Download
H3DS-AL AC24-230/DC24-48.pdf
Availability of H3DS-AL AC24-230/DC24-48
QUANTITY
H3DS-AL AC24-230/DC24-48 Order Process
Ship out your order
Specifications of H3DS-AL AC24-230/DC24-48
Internal Part NumberEIS-H3DS-AL AC24-230/DC24-48
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Relays
FamilyTime Delay Relays
SeriesH3DS-A
Relay TypeIntegrated
FunctionOn-Delay
CircuitSPDT (1 Form C)
Delay Time0.1 Sec ~ 120 Hrs
Output TypeMechanical Relay
Contact Rating @ Voltage5A @ 250VAC
Voltage - Supply24 ~ 230VAC, 24 ~ 48VDC
Mounting TypeDIN Rail
Termination StyleScrew Terminal
Timing Adjustment MethodScrewdriver Slot
Timing Initiate MethodInput Voltage, Trigger Signal
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3DS-AL AC24-230/DC24-48
Related LinksH3DS-AL AC24, H3DS-AL AC24-230/DC24-48 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
H3DS-AL AC24-230/DC24-48 Details Description
Related parts for H3DS-AL AC24-230/DC24-48
BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL 1X1 SM8 datasheet.pdf
LED GREEN DIFFUSED 0805 SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 64-LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 60POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
CONN RECEPT 48POS R/A TIN 3.5MM datasheet.pdf