Omron Automation & Safety H3DS-FL AC24-230/DC24-48
H3DS-FL AC24-230/DC24-48 picture photo
Mfg. Part Number
H3DS-FL AC24-230/DC24-48
Brief Description
RELAY TIME DELAY 1MODE DIN MNT
Datasheet Download
H3DS-FL AC24-230/DC24-48.pdf
Availability of H3DS-FL AC24-230/DC24-48
QUANTITY
H3DS-FL AC24-230/DC24-48 Order Process
Ship out your order
Specifications of H3DS-FL AC24-230/DC24-48
Internal Part NumberEIS-H3DS-FL AC24-230/DC24-48
FamilyTime Delay Relays
SeriesH3DS-F
Relay TypeIntegrated
FunctionRepeat Cycle, Twin Timer
CircuitSPDT (1 Form C)
Delay Time0.1 Sec ~ 12 Hrs
Output TypeMechanical Relay
Contact Rating @ Voltage5A @ 250VAC
Voltage - Supply24 ~ 230VAC, 24 ~ 48VDC
Mounting TypeDIN Rail
Termination StyleScrew Terminal
Timing Adjustment MethodScrewdriver Slot
Timing Initiate MethodInput Voltage, Trigger Signal
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3DS-FL AC24-230/DC24-48
Related LinksH3DS-FL AC24, H3DS-FL AC24-230/DC24-48 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
H3DS-FL AC24-230/DC24-48 Details Description
Related parts for H3DS-FL AC24-230/DC24-48
CONN SOCKET PLCC 68POS TIN datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 150V 0606 datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CAP CER 8.7PF 50V U2J 0603 datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK 750W 200V datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK 4POS TIN datasheet.pdf
TVS DIODE 144VWM 232VC P600 datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 350V AXIAL datasheet.pdf