Omron Automation & Safety H3FA-AU-DC24
H3FA-AU-DC24 picture photo
Mfg. Part Number
H3FA-AU-DC24
Manufacturer
Product Category
Time Delay Relays
Brief Description
RELAY TIMER DPST .1SEC-10M 24VDC
Datasheet Download
H3FA-AU-DC24.pdf
Availability of H3FA-AU-DC24
QUANTITY
H3FA-AU-DC24 Order Process
Ship out your order
Specifications of H3FA-AU-DC24
Internal Part NumberEIS-H3FA-AU-DC24
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Relays
FamilyTime Delay Relays
SeriesH3FA
Relay TypeIntegrated
FunctionOff-Delay
CircuitDPST-NO/NC (1 Form A and B)
Delay Time0.1 Sec ~ 10 Min
Output TypeMechanical Relay
Contact Rating @ Voltage3A @ 250VAC
Voltage - Supply24VDC