Omron Automation & Safety H3JA-8A AC200-240 3M
H3JA-8A AC200-240 3M picture photo
Mfg. Part Number
H3JA-8A AC200-240 3M
Manufacturer
Product Category
Time Delay Relays
Brief Description
TIMER SOLID STATE 3MIN DIN MNT
Datasheet Download
H3JA-8A AC200-240 3M.pdf
Availability of H3JA-8A AC200-240 3M
QUANTITY
H3JA-8A AC200-240 3M Order Process
Ship out your order
Specifications of H3JA-8A AC200-240 3M
Internal Part NumberEIS-H3JA-8A AC200-240 3M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Nameplate May/2015
Standard Package1
Category Relays
FamilyTime Delay Relays
SeriesH3JA
Relay TypeIntegrated
FunctionOn-Delay
CircuitSPDT (1 Form C)
Delay Time0.3 Min ~ 3 Min
Output TypeMechanical Relay
Contact Rating @ Voltage7A @ 250VAC
Voltage - Supply200 ~ 240VAC
Mounting TypeSocket
Termination Style8 Pin Socketable
Timing Adjustment MethodHand Dial
Timing Initiate MethodInput Voltage
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3JA-8A AC200-240 3M
Related LinksH3JA-8A AC, H3JA-8A AC200-240 3M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
H3JA-8A AC200-240 3M Details Description
Related parts for H3JA-8A AC200-240 3M
CAP CER 1000PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 59 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN RECEPT 14POS 22AWG MTA100 datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS .100 GOLD datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR AD7676 datasheet.pdf
RES SMD 560K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB FP datasheet.pdf
CAP CER 18PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf