Omron Automation & Safety H3Y-4 AC100-120 10M
H3Y-4 AC100-120 10M picture photo
Mfg. Part Number
H3Y-4 AC100-120 10M
Manufacturer
Product Category
Time Delay Relays
Brief Description
TIMER SS MINI 4PDT 10MINUTE
Datasheet Download
H3Y-4 AC100-120 10M.pdf
Availability of H3Y-4 AC100-120 10M
QUANTITY
H3Y-4 AC100-120 10M Order Process
Ship out your order
Specifications of H3Y-4 AC100-120 10M
Internal Part NumberEIS-H3Y-4 AC100-120 10M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Nameplate May/2015
Standard Package1
Category Relays
FamilyTime Delay Relays
SeriesH3Y
Relay TypeIntegrated
FunctionRepeat Cycle, Self-Resetting
Circuit4PDT (4 Form C)
Delay Time0.5 Min ~ 10 Min
Output TypeMechanical Relay
Contact Rating @ Voltage3A @ 250VAC
Voltage - Supply100 ~ 120VAC
Mounting TypeSocket
Termination StyleSocketable
Timing Adjustment MethodHand Dial
Timing Initiate MethodInput Voltage
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3Y-4 AC100-120 10M
Related LinksH3Y-4 AC1, H3Y-4 AC100-120 10M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
H3Y-4 AC100-120 10M Details Description
Related parts for H3Y-4 AC100-120 10M
RES SMD 15.4K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
SOLDER TOOL COLD HEAT BATT POWER datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 4V 20% 1507 datasheet.pdf
CAP POLYMER 390UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS SKT datasheet.pdf
TVS DIODE 12.1VWM 22VC DO214AB datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 0.5% 0.6W 2512 datasheet.pdf