Omron Automation & Safety H3Y-4 AC100-120 10S
H3Y-4 AC100-120 10S picture photo
Mfg. Part Number
H3Y-4 AC100-120 10S
Manufacturer
Product Category
Time Delay Relays
Brief Description
TIMER SS MINI 4PDT 10SECONDS
Datasheet Download
H3Y-4 AC100-120 10S.pdf
Availability of H3Y-4 AC100-120 10S
QUANTITY
H3Y-4 AC100-120 10S Order Process
Ship out your order
Specifications of H3Y-4 AC100-120 10S
Internal Part NumberEIS-H3Y-4 AC100-120 10S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Nameplate May/2015
Standard Package1
Category Relays
FamilyTime Delay Relays
SeriesH3Y
Relay TypeIntegrated
FunctionRepeat Cycle, Self-Resetting
Circuit4PDT (4 Form C)
Delay Time0.5 Sec ~ 10 Sec
Output TypeMechanical Relay
Contact Rating @ Voltage3A @ 250VAC
Voltage - Supply100 ~ 120VAC
Mounting TypeSocket
Termination StyleSocketable
Timing Adjustment MethodHand Dial
Timing Initiate MethodInput Voltage
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3Y-4 AC100-120 10S
Related LinksH3Y-4 AC1, H3Y-4 AC100-120 10S Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
H3Y-4 AC100-120 10S Details Description
Related parts for H3Y-4 AC100-120 10S
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 4A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.2V 0.3A SNT6A datasheet.pdf
MEMORY CARD COMPACTFLASH 8GB datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 2% 1W 0207 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
BRIDGE FULLY INSULATED 10MM 2POS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .100 R/ANGLE datasheet.pdf