Omron Automation & Safety H3Y-4 AC100-120 1S
H3Y-4 AC100-120 1S picture photo
Mfg. Part Number
H3Y-4 AC100-120 1S
Manufacturer
Product Category
Time Delay Relays
Brief Description
TIMER SS MINI 4PDT 1SECOND
Datasheet Download
H3Y-4 AC100-120 1S.pdf
Availability of H3Y-4 AC100-120 1S
QUANTITY
H3Y-4 AC100-120 1S Order Process
Ship out your order
Specifications of H3Y-4 AC100-120 1S
Internal Part NumberEIS-H3Y-4 AC100-120 1S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Nameplate May/2015
Standard Package1
Category Relays
FamilyTime Delay Relays
SeriesH3Y
Relay TypeIntegrated
FunctionRepeat Cycle, Self-Resetting
Circuit4PDT (4 Form C)
Delay Time0.1 Sec ~ 1 Sec
Output TypeMechanical Relay
Contact Rating @ Voltage3A @ 250VAC
Voltage - Supply100 ~ 120VAC
Mounting TypeSocket
Termination StyleSocketable
Timing Adjustment MethodHand Dial
Timing Initiate MethodInput Voltage
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3Y-4 AC100-120 1S
Related LinksH3Y-4 AC1, H3Y-4 AC100-120 1S Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
H3Y-4 AC100-120 1S Details Description
Related parts for H3Y-4 AC100-120 1S
RES 150 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
THYRISTOR 90V 80A SMB datasheet.pdf
EUROCARD TYPE D datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS VERT .100 TIN datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 23 OHM 1% 5W datasheet.pdf
IC POE LTPOE INTERFACE 28QFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS SKT datasheet.pdf
2200UF 250V 50X80MM 105C 5000H datasheet.pdf