Omron Automation & Safety H3Y-4 AC100-120 30S
H3Y-4 AC100-120 30S picture photo
Mfg. Part Number
H3Y-4 AC100-120 30S
Manufacturer
Product Category
Time Delay Relays
Brief Description
TIMER SS MINI 4PDT 30SECONDS
Datasheet Download
H3Y-4 AC100-120 30S.pdf
Availability of H3Y-4 AC100-120 30S
QUANTITY
H3Y-4 AC100-120 30S Order Process
Ship out your order
Specifications of H3Y-4 AC100-120 30S
Internal Part NumberEIS-H3Y-4 AC100-120 30S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Nameplate May/2015
Standard Package1
Category Relays
FamilyTime Delay Relays
SeriesH3Y
Relay TypeIntegrated
FunctionRepeat Cycle, Self-Resetting
Circuit4PDT (4 Form C)
Delay Time1 Sec ~ 30 Sec
Output TypeMechanical Relay
Contact Rating @ Voltage3A @ 250VAC
Voltage - Supply100 ~ 120VAC
Mounting TypeSocket
Termination StyleSocketable
Timing Adjustment MethodHand Dial
Timing Initiate MethodInput Voltage
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3Y-4 AC100-120 30S
Related LinksH3Y-4 AC1, H3Y-4 AC100-120 30S Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
H3Y-4 AC100-120 30S Details Description
Related parts for H3Y-4 AC100-120 30S
CAP CER 10PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR LP SC70-3 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CAP ARRAY 0.1UF 10V X5R 0508 datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
LED HARNESS ASSEMBLY datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB datasheet.pdf
22AWG 7/30 3PR FOILBRAID 100' datasheet.pdf
IC SENSOR TRANSPONDER 24VQFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN datasheet.pdf