Omron Automation & Safety H3Y-4 AC200-230 5S
H3Y-4 AC200-230 5S picture photo
Mfg. Part Number
H3Y-4 AC200-230 5S
Manufacturer
Product Category
Time Delay Relays
Brief Description
TIMER SS MINI 4PDT 5SECONDS
Datasheet Download
H3Y-4 AC200-230 5S.pdf
Availability of H3Y-4 AC200-230 5S
QUANTITY
H3Y-4 AC200-230 5S Order Process
Ship out your order
Specifications of H3Y-4 AC200-230 5S
Internal Part NumberEIS-H3Y-4 AC200-230 5S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Nameplate May/2015
Standard Package1
Category Relays
FamilyTime Delay Relays
SeriesH3Y
Relay TypeIntegrated
FunctionRepeat Cycle, Self-Resetting
Circuit4PDT (4 Form C)
Delay Time0.2 Sec ~ 5 Sec
Output TypeMechanical Relay
Contact Rating @ Voltage3A @ 250VAC
Voltage - Supply200 ~ 230VAC
Mounting TypeSocket
Termination StyleSocketable
Timing Adjustment MethodHand Dial
Timing Initiate MethodInput Voltage
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3Y-4 AC200-230 5S
Related LinksH3Y-4 AC2, H3Y-4 AC200-230 5S Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
H3Y-4 AC200-230 5S Details Description
Related parts for H3Y-4 AC200-230 5S
FIXED IND 5.6UH 13.1A 4 MOHM TH datasheet.pdf
IC PLD 10NS 20DIP datasheet.pdf
BEAD FERRITE 120 OHM 200MA 1608 datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
2.0MM 10CKT CABLE HOLDER datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 DIP 70POS datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
RES SMD 16.9 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf