t-Global Technology H48-2-300-300-0.3-0
H48-2-300-300-0.3-0 picture photo
Mfg. Part Number
H48-2-300-300-0.3-0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
H48-2 SHEET 300X300X0.3MM
Datasheet Download
H48-2-300-300-0.3-0.pdf
Availability of H48-2-300-300-0.3-0
QUANTITY
H48-2-300-300-0.3-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of H48-2-300-300-0.3-0
Internal Part NumberEIS-H48-2-300-300-0.3-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
MSDS Material Safety DatasheetH48-2 MSDS
Featured ProductH48 Series
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesH48-2
UsageSheet
ShapeSquare
Outline300.00mm x 300.00mm
Thickness0.012" (0.305mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Backing, Carrier-
ColorRed
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity2.2 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H48-2-300-300-0.3-0
Related LinksH48-2-300, H48-2-300-300-0.3-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
H48-2-300-300-0.3-0 Details Description
Related parts for H48-2-300-300-0.3-0
CAP CER 270PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
POT JOYSTICK 100K OHM W/SWITCH datasheet.pdf
IC OPAMP GP 500KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 16SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 14POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 330000UF 20% 16V SCREW datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 2 UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf