t-Global Technology H48-2-300-300-0.5-0
H48-2-300-300-0.5-0 picture photo
Mfg. Part Number
H48-2-300-300-0.5-0
Brief Description
H48-2 SHEET 300X300X0.5MM
Datasheet Download
H48-2-300-300-0.5-0.pdf
Availability of H48-2-300-300-0.5-0
QUANTITY
H48-2-300-300-0.5-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of H48-2-300-300-0.5-0
Internal Part NumberEIS-H48-2-300-300-0.5-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ShapeSquare
Outline300.00mm x 300.00mm
Thickness0.019" (0.500mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity2.2 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H48-2-300-300-0.5-0
Related LinksH48-2-300, H48-2-300-300-0.5-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
H48-2-300-300-0.5-0 Details Description
Related parts for H48-2-300-300-0.5-0
DC/DC CONVERTER 1.2V 8W datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS .100 R/A datasheet.pdf
RES SMD 21.5KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 330 OHM 1% 1206 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 560K OHM 5% 0603 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 320KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 48POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
RES 1.82K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 56POS SKT datasheet.pdf